1999
A CASON Mérnöki Zrt. 1999-ben jött létre 100%-ban magyar menedzsment tulajdonú társaságként. A társaságot alapító magánszemélyek már korábban együtt dolgoztak a CASON elődjének tekinthető ROFA Hungária Kft-ben, ahol laboratóriumi minőségellenőrző készülékek fogalmazása, kalibrálása és szervizelése mellett fokozatosan felépült, majd dominánssá vált a szénhidrogén ipari automatizálási terület. Ennek az üzletágnak a megerősödése adta a táptalajt a CASON Mérnöki Zrt. létrehozásához.
2000
A 2000-es évek elejétől a fő tevékenység az olaj és gáz iparban alkalmazott, a nagykapacitású szállító vezetékekhez tartozó automatizálási, adatgyűjtő és feldolgozó felügyeleti rendszerek fejlesztése, gyártása és telepítése. Az első komoly automatizálási projekt 1998-ben a MOL Nyrt. kőolaj- és termékvezetékeinek szivárgásérzékelési, termékkövetési és jövedéki elszámolási rendszer kiépítése volt. 2000-ben a CASON Mérnöki Zrt. a MOL Nyrt-vel együtt ezen megvalósításra Nemzeti Innovációs Díjat kapott.
2002
2001-től Ügyfeleink igényeire alapozva folyamatosan új termékeket fejlesztettünk ki, melyekből az iparági gyakorlat és társaságunk innovatív megoldásainak ötvözeteként létrejött a DIWICON termékcsalád. DIWICON termékcsaládunk 2004-ben Innovációs Díjat kapott.
2003
Az országban az elsők között fejlesztettünk ki személy- és gépjármű nyomkövető flottamenedzsment rendszert az akkor mérföldkőnek számító, új GPRS technológiára alapozva. Társaságunk több ezer hazai és külföldi személy- és tehergépjármű nyomkövetését végezte ebben az időben, teljeskörű flottamenedzsment szolgáltatással. Elsőként jelentünk meg Közép-Európában sofőr diszpécser rendszerrel, mely képes volt tájékoztatást adni a sofőr számára útvonalváltozásról vagy egyéb más eseményről, feladatról.
2004
A CASON termékportfóliójának mindenkori gerincét az AMI/AMR/AMA rendszerekhez köthető végponti és központi autonóm kommunikációs berendezések adják. 2004-ben jelentek meg az első termékek, amik között a DW 628 (közismertebb nevén „Lámpa”) és DW 256 termékcsaládok a hazai és nemzetközi gáziparban is jelentős szerepet töltenek be.
2005
Társaságunk szoftverfejlesztéssel is foglalkozik elsősorban az eszközeinkhez kapcsolódó menedzsment és üzleti alkalmazásokkal. 2005-ben jelent meg a forradalmi újdonságokkal bíró Silver Light SCADA SC5 rendszerünk, ami a rendszerüzemeltetők számára teljeskörű műszaki felügyeletet, riporting és BI funkcionalitást adott. Energiakereskedelmet támogató EDM modulja Magyarország első energiakereskedelmi informatikai rendszere.
2007
Földgáztechnológiai felügyeleti rendszert telepítettünk a FŐGÁZ-nál, amivel az addigi SMS alapú felügyeleti rendszert váltottuk ki GPRS alapú technológiával, mintegy 70 állomáson. A rendszer ma is hibátlanul működik az eredeti hardver architektúrával, jelentős mértékben támogatva az elosztói engedélyes műszaki csapatát, diszpécsereit. A rendszer képes az egyes állomásokon rendellenes működés érzékelése esetén figyelmeztetést és riasztást küldeni, beavatkozni.
2010
Sikeres projektet zártunk Ománban a PAEW-nél, ahol koncentrátoros Zig-C (CASON által módosított Zigbee kommunikációs protokoll) RF technológiával vezetékes vízhálózat betáplálási és elvételi pontjainak mérési adatgyűjtését és fogyasztási trendanalízist valósítottuk meg, kialakítva egy modern AMI hálózatot. A projekt során sikerült feltárnunk több ellenőrizetlen vízvételi pontot és addig felderítetlen szivárgást is a last-mile-balance eljárásunkkal.
...
2014
2014-től a CASON Mérnöki Zrt. tőkebevonást hajtott végre, melynek során a Társaság többségi tulajdonosa a DBH Group lett. Az új többségi tulajdonos és új management kellő stabilitást jelent a Társaságnak a jövőbeni műszaki fejlesztésekhez és nemzetközi terjeszkedéshez.
2015
A CASON Mérnöki Zrt az új tulajdonos megérkezésével nemcsak pénzügyileg pénzügyileg erősödött, hanem megkezdte a termékportfólió konszolidációját is. Az év során piaci trendek és igények alapján 10 hónap alatt kifejlesztettük a DW 728 LGR „Logger” autonóm adatgyűjtő és kommunikációs berendezést mely széleskörűen alkalmazható a jellemzően potenciálisan robbanásveszélyes (földgázipari, kőolajipari, gyógyszeripari) területen üzemelő állomások, mérési pontok adatgyűjtési, regisztrálási és monitorozási feladatainak ellátására.
2016
Társaságunk termékfejlesztési stratégiájában jelentős lépésként megkezdte a klasszikus AMR és Flottamenedzsment termékcsaládok ipari IoT (Internet of Things) szellemben történő újratervezését. Az új eszközök MQTT protokollon keresztül kommunikálnak megkönnyítve ezáltal az integrálhatóságukat különböző SCADA és AMR rendszerekbe. Ebben az évben társaságunk három hazai földgázelosztónál is elnyerte a 20-100 m3/h kapacitás közötti fogyasztók távleolvasását, így elmondhatjuk, hogy a jelenleg távadatkommunikációba kötött hazai gázfogyasztók 70%-nak mérési adatait az általunk fejlesztett és gyártott berendezések biztosítják.
2017
Jelentős év 2017 számunkra, ugyanis a termékfejlesztésünkben elérkeztünk a kereskedelmi célú LPWA alapú távadatgyűjtő berendezések értékesítéséhez. Magyarországon elsőként a kecskeméti Bácsvíz Zrt. nagyfogyasztói mérőinek leolvasására építettünk ki LoRA hálózatot és szereltünk fel végponti LoRA alapú adatgyűjtőket (DW 256 ULL). A termékkel megindítottuk az „Ultralight” (DW 256 ULX) kategóriájú AMR termékeink fejlesztését, aminek következő lépése a Narrow Band IoT modemmel szerelt verzió. Ez a NB IoT protokollal kommunikáló termékünk (DW 256 ULN) a 49. Nemzetközi Gázkonferencián debütál, 2017. november 7-én, Siófokon. Fontos megemlíteni, hogy az ULX termékcsaládunk (valóban) ultra alacsony fogyasztású egyedi ARM alapokon saját tervezésű és fejlesztésű CASON Stormy IoT Core központi vezérlő modullal kerül a piacra.